Iran, tërmet 4.4 i shkallës Rihter, fare pranë centralit bërthamorë

Iran, tërmet pranë termocentralit bërthamor Busher

Në zonën e Borazjanit, një tërmet i dyfishtë me një madhësi më të madhe se 4 ka goditur sot Iranin, fare pranë termocentralit bërthamorë të Busher

Tërmeti u regjistrua nga BRSS, instituti sizmologjik amerikan që monitoron lëvizjet tektonike të tokës.

Autoritetet theksojnë se është thjesht një ngjarje natyrore, jo e lidhur me centralin bërthamor, as me tensionet midis SHBA dhe Iranit në këto orë.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme