POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ish- gardisti i 21-janarit për Bashkinë e Matit, Rama: Është vërtetuar që është i pafajshëm (VIDEO)

Agron Malaj është kandidati i PS-së në Bashkinë e Matit. Pyetur se përse ka zgjedhur pikërisht këtë kandidaturë, duke qenë se Malaj ka qenë një nga gardistët në Kryeministri në protestën e 21 janarit, Rama tha se është provuar se ai është krejtësisht i pafajshëm.

"Unë nuk flas shumë shpesh për 21 janarin. Kam folur se lindi nevoja për të bërë një krahasim. Agron Malaj ka qenë pjesë e gardës së Republikës dhe e atij grupi, por është e provuar që nuk ka marrë pjesë në asnjë moment në asnjë shkelje të ligjit, dhe juve që merreni me informacionin, keni të gjithë të drejtën, por edhe detyrën, që përpara se t'i vendosni njerëzit në një kornizë shabllon, të investigoni për këtë. Ne i kemi bërë investigimet tona. Është e vërtetë që është larguar si shumë të tjerë, por nuk është larguar për të konfirmuar fajësinë morale, se atë penale e jep gjykata, por për t'i dhënë mundësi transparencës për gjithë procesin", tha Rama.Lajmi kryesor:

Rama: Gati për dialog me Bashën (jo Kryemadhin), por asnjë negociatë: 30 Qershori nuk lëviz


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento