Ish-kreu i Emigrantëve në Athinë: Deri më tani nuk ka shqiptar të lënduar, pritet rritje e numrit të viktimave

Ish-kreu i Federatës së Emigrantëve në Athinë, Etmond Guri, ka folur për Report Tv mbi zjarret që kanë pushuar Greqinë dhe që kanë shkaktuar deri tani 77 të vdekur. Guri është shprehur se mes të lënduarve nuk ka shtetas shqiptarë por viktimat pritet të rriten pasi shtëpitë e djegura nuk janë kontrolluar të gjitha.

Deri më tani raportohet për 50 janë viktima dhe 10 personave të zhdukur. Ka më shumë se 1000 shtëpi të djegura të cilat nuk janë kontrolluar të gjitha dhe numri i të vdekurve mund të rritet. Zona më e goditur nga zjarret është ajo e Matit, e cila nuk ka marrë as ndihmën e duhur për shkal të infrastruturës së vështirë. Në ndihmë përveç Qipros, ka ardhur edhe Italia dhe Franca.

Edmont Guri


Lajmi kryesor:

Tragjedi me zjarret në Greqi/ Mbi 77 viktima, dyshohet për 3 shqiptarë të vdekur (Foto+Video)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës