Ish-deputeti i LSI denoncon vjedhjen e pronave nga shteti në Sarandë

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste të Integrimit, Flamur Çelaj, në emisionin “Pa Protokoll” në Report Tv ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë dhe bashkisë Sarandë. Ai u shpreh pronat publike të këtij qyteti janë vjedhur nga punonjës të bashkisë, ndaj ai kërkoi nga SPAK që të  nise hetimet jo vetëm për zyrtarët, por edhe për të afërmit e tyre. Për këtë çështje ai tha se do të bëje denoncim edhe në rrugë zyrtare.

Unë mendoj se qeveria po loz një strategji. Po e pompon shumë. Ky është një njeri që nuk e ka problem nëse dështon. E ka gjet edhe kurbanin kë do të marre në qafë. SPAK ka bërë një gjë të mirë. Kemi disa krime. Ai organizuar, korrupsioni. Hoteleri turizmi. Paratë e krimit i investojnë atje. Unë kam ca krime aktuale. Ndihmat e COVID. Është rast i pastër për tu hetuar nga SPAK. Kanë abuzuar me shportën ushqimore. Krim i pastër i njerëzve në detyrë. Autostradat 20 mil euro km linear. Që nga kjo këtu afër. SPAK nuk është institucion politik po shtetëror. Pronat publike. Jam drejtues politik për qarkun e Vlorës. Për LSI. Edhe për shkak të detyrës njerëzit nevojtarë paraqiten. Më vijnë shumë njoftime dhe kam një deklaratë. Në Sarandë po vidhen pronat publike të qeverisë, të bashkisë. SPAK të hetoje lidhjet familjare të njerëzve në detyrë. OFL duhet të merret edhe me nënën edhe me babin edhe me lidhjet e tyre. Ka nevojë për hetim. Nuk është faji i policisë, por faji i politikës që ushtron presion politik. OFL duhet të bëje punë, të hetoje rastin e Sarandës. Do më shohësh përpara godinës shtetërore në Sarandë. Do të shkoj ta bëj denoncimin atje. Po e nis që këtu. Arsyeja pse ne u distancuam nga koalicioni, u distancuam politikisht sepse jam i bindur se në llogaritë e atij hesapzxhiut do të ishim ne kurbani i radhës. Më mirë në opozitë.  Kriminalitetin e kemi në qeverisje”, u shpreh Çelaj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Amir: 04/07/2020 16:12

  S ka plazhe publike per shqiptaret kete vit me Sarande! Ose duhet te paguajme 8 euro per sezllon ose nuk lejohet te ulesh ne plazh! Disa prej plazheve kane vene edhe prone private si ai manastirit! Cfare vendi jetojme! Hahaha

  Përgjigju
 • Tosi: 04/07/2020 15:54

  O hubderro po rruga e leshitlikes Elbasan Tirane me 410 milion euro nga 170 milion euro qe ishte ne fillim. Si u be kjo pune o hunderr ku shkuan 240 milion o hunderr apo per haremin e Jales.

  Përgjigju
  • Kosi: 04/07/2020 19:16

   Vete partia jote ja dha oTosi. Bravo me dy komentet sot e kore sufllaqen

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët