Ish-deputeti i PD-së, Shehaj takim me ambasadorin gjerman Zingraf: Shqipëria ka mundësi të mëdha për investimet gjermane! Le të mësojmë prej tyre si të fuqizojmë ekonominë

Ambasadori gjerman Peter Zingraf dhe ish-deputeti i PD-së Agron Shehaj

Ish-deputeti i PD-së Agron Shehaj, zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf, ku diskutuan lidhur me faktin se Shqipëria ka mundësi të mëdha për investimet gjermane.

Ai e bëri publik takimin, duke postuar një foto me ambasadorin gjerman në rrjetin e tij social Facebook.

“Ato do ndihmojnë ekonominë tonë, por edhe uljen e emigrimit të rinisë dhe profesionistëve drejt Gjermanisë e vendeve perëndimore.”, shkruan ai.

Sipas tij, shqiptarët kanë respekt dhe adhurim të veçantë për Gjermaninë, ndaj duhet të mësojmë prej tyre si të fuqizojmë ekonominë.  

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

  • Kaizer: 25/02/2021 16:47

    Ky postim më pëlqen,!Like!DeutschLand Uber Alles!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qytetari ngjitet në majë të shtyllës së tensionit të lartë për të vendosur flamurin e PD, Xhelal Mziu: Ia vlen të rrezikosh për të ngritur të mirën