Ish-drejtuesi i policisë: Pas Arbër Çekajt fshihet politika

Ish drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj në studion e Report Tv ka deklaruar se policia ka bërë një operacion gjysmë sa i përket kapjes së 613 kg kokainë në kontenierin me banane. Hajdarmataj tha se e gjitha kjo është një goditje politike.

"Operacioni është ndërprerë në gjysmë dhe janë tre veta në burg që për mendimin tim me këto prova që kemi sot, janë të vakëta. E gjithë qeveria u mbrojt për Dibrën dhe tani merr bazën kryesore e një përgjimi, që për mua ka vlerë kur është në kohë dhe në hapësirë ose të çon në arrestimin në flagrancë. Prokuroria duhet t'i pyesë persona që ka komunikuar Lushaj gjatë kësaj dite. A është hetuar Arbër Cekaj për pasurinë që ta kuptojmë a është ky "bos droge".Ka goditje politike. Nuk asnjë lloj shansi  që të fusë këtë sasi kokaine pa marrë garanci deri në majat e politikës", tha Hadarmataj.


Lajmi kryesor:

Avokati i Çekajt në Report Tv: Prokuroria montazh provave! Ka 2 universitete dhe njeh 4 gjuhë të huaja, s'është 'peshku i madh' (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten