‘Ishim të vdekur’, superheroi i Real Madrid Rodrigo shpjegon përmbysjen: Tani duam edhe finale!

‘Ishim të vdekur’, superheroi i Real Madrid Rodrigo shpjegon përmbysjen: Tani duam edhe finale!

Futbollisti i Real Madrid Rodrigo

Rodrygo është shndërruar në superheroin e Real Madrid në disa raste këtë sezon të Champions League. E fundit ishte mbrëmjen e së mërkurës teksa futbollisti falë dy golave të tij si zëvendësues, në minutën e 90 dhe atë të 91, dërgoi në shtesë gjysmëfinalen kundër Manchester City-t që ‘galaktikët’ e fituan më vonë.

Pas këtyre emocioneve të papërshkrueshme për mediat Rodrygo ka deklaruar: “Ishim duke humbur, ishim të vdekur, por më pas ndodhi ajo çfarë ndodhi. Duke veshur këtë fanellë, kemi mësuar diçka shumë të rëndësishme, që duhet të luftojmë deri në fund.

Ishim thuajse të vdekur, por me golin tim të parë nisëm të besonim. Besimi u kthye në bindje dhe më pas gjithçka është ajo që e keni parë të gjithë. Jemi të lumtur në finale dhe tani objektivi është ta fitojmë atë.”

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Frika se Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë punonjësit, eksperti i IT: Ata që hyjnë te profesionet e rrezikuara, duhet të evoluojnë në punën e tyre

Frika se Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë punonjësit, eksperti i IT: Ata që hyjnë te profesionet e rrezikuara, duhet të evoluojnë në punën e tyre