Ishin të pavaksinuara, ndërrojnë jetë nga COVID brenda 24 orëve vjehrra dhe nusja në Kosovë

Një tragjedi ka ndodhur në një familje në Kosovë si pasojë e koronavirusit.  Dy vdekje brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19 kanë ndodhur në të njëjtën familje në Turjakë të Malishevës. Sipas medieve mbrëmë ka vdekur një grua 39-vjeçare, ndërsa sot në mëngjes edhe vjehrri i saj 68-vjeçar.

Një familjar i tyre ka thënë për mediat kosovare se ata kanë qenë të konfirmuar me COVID-19 dhe po trajtoheshin në klinikat e QKUK-së në Prishtinë. I njëjti burim bën me dije se asnjëri nga viktimat nuk ka qenë të vaksinuar.


Lajmi kryesor:

Kosovë, 28 viktima dhe 920 raste të reja nga koronavirusi


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë