Ish-kandidatja për kryeprokurore zgjidhet personi ndërlidhës mes prokurorisë e 'EuroJust'

Prokurorja Fatjona Memçaj

Prokurorja Fatjona Memçaj

TIRANË- Prokurorja Fatjona Memçaj është zgjedhur si prokurorja ndërlidhëse pranë “EuroJust”-it dhe Prokurorisë Shqiptare.

Vendimi për përzgjedhjen e Memçaj si ndërlidhëse mes “EuroJust”-it dhe Prokurorisë Shqiptare, ka ardhur nga Kryeprokurori, Olsian Çela. Memçaj mundi në garë Sonila Muhametaj.

Fatjona Memçaj, do komandohet sipas rregullimeve ligjore të brendshme nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, për një periudhë, 2 vjet e 6 muaj.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

100-vjetori i Institutit 'Harry Fultz', Veliaj: Shkollat, hapësira që na hapin mendjen