Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazovic: Do jem në stadium dhe do brohoras për Serbinë

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazovic: Do jem në stadium dhe do brohoras për Serbinë

Dritan Abazovic

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka thënë se këtë mbrëmje do bëjë tifo për Serbinë, me kombëtaren ballkanase që luan kundër Anglisë në Grupin C të Euro 2024.

Në një prononcim për gazetarët Dushan Albjaniç dhe Predrag Strajiniç, Dritan Abazoviç ka thënë në gjuhën serbe se ndeshjen e sotme ndërmjet Serbisë dhe Anglisë në Euro 2024 do ta shikojë në stadium dhe se do ta mbështesë Serbinë.

“Do të jem në stadiumin e Gelsenkirchen, duke brohoritur për Serbinë kundër Anglisë. Shpresoj se është koha për befasinë e parë të madhe, edhe një barazim dhe do të ishte rezultat i mrekullueshëm, por pse të mos besoni se Anglia mund të rrëzohet”, tha Abazoviç.

Ish-kryeministri i Malit të Zi tha se beson në kalimin e Serbisë në fazën tjetër të Euro 2024.

“Është testi më i madh, nëse shkon mirë, mendoj se do të jetë një ecuri e madhe. Serbia ka individë të mrekullueshëm, mendoj se më në fund do të tregojnë se janë një ekip i madh”, përfundoi Abazoviç.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi