Ish-ministri kosovar bën vaksinën ruse anti- COVID: S'kam asnjë efekt anësor

Valdrin Lluka

KOSOVËVaksina ruse  e bërë publike nga Presidenti Vladimir Putin ka ngjallur jo pak debat në arenën ndërkombëtare, pasi ekspertët nuk besojnë në të qenit efektive dhe e sigurt për kurimin e COVID-19. Po siç duket, kjo gjë nuk e ka trembur ish-ministrin i Zhvillimit Ekonomik në Kosovë, Valdrin Lluka i cili përmes një postimi në Twitter ka bërë me dije se e ka përdorur këtë vaksinë. Në postimin e tij ai ka theksuar se deri tani nuk ka pasur asnjë efekt anësor.

 “Unë dhe familja ime morëm vaksinën ruse për COVID19 dhe nëse keni frikë se nuk është testuar, e provova dhe jam i lumtur të raportoj se nuk ka asnjë efekt anësor.”- ka shkruar Lluka.

Prej ditës kur presidenti rus, Vladimir Putin u shpreh se shkencëtarët rusë kanë zbuluar vaksinën e parë,  kanë reaguar, ekspertë dhe liderë nga e gjitha bota të cilët e kanë parë një zhvillim të tillë me skepticizëm, qoftë për shkak të kohës, qoftë për shkak të mënyrës së prodhimit.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Tom: 18/08/2020 08:42

  Mos e perdorni vaksinen sepse pasojat duken pas 2 vjetesh.me nje ritem te 80% shtimin e plakjes trupit.E kujtdo qofte vaksina. Eshte vec per eleminimin e shumte te njerezise. Kurse ky Taliban ketu e xorri fytyren pro Rose serbe.

  Përgjigju
 • Ari: 14/08/2020 16:12

  O trapa pse vaksina amerikane eshte me e mire se e bejne ata e ? Shikoni te vaksinoheni o idiot dhe mos shikoni nacionalitetin e vaksines por efektin e saj

  Përgjigju
  • Turi: 14/08/2020 18:16

   Duket qe ta kane vene emrin Ari si kafsha e Rusëve dhe jo Ar si metali i çmuar. Vaksina amerikane dhe Angleze po testohet që të jetë e sigurt për njerëzit. Vaksina Ruse nuk u testua fare dhe po thonë "na merre se ashtu themi ne". Ky është ilaç që do u jepet personave të pa sëmurë. Nëse gabon ai tullaci Rusisë, i ka helmuar njerëzit e vet dhe këta idiotet tanë.

 • aier: 14/08/2020 16:07

  prisni vaksinen e bill gate qe te vdisni te gjithe

  Përgjigju
 • Poshte Rusia poshte Putini: 14/08/2020 15:03

  Kot nuk thoshte shoku Enver qe agresioni ideologjik eshte shume i rrezikshem

  Përgjigju
 • Ilir: 14/08/2020 14:49

  Si ka mundesi qe e kane bere minister kete spiun ne rastin me te keq apo idiot ne rastin me te mire...!? Cfare po ndodh me ju o Shqipe? Kalbeni ne burg bastardin!

  Përgjigju
 • Turi: 14/08/2020 14:40

  Doli dhe një serb.

  Përgjigju
 • Arbëri: 14/08/2020 13:52

  Tani e kan një qëllim promovimin e vacinës ruse në Kosovë që të testingenjör masovikisht në popullin shqipëtarë...! Një Bela e madhe do na gjejë me këta tradhëtar e kriminel !

  Përgjigju
 • Arbëri: 14/08/2020 13:49

  Kta janë spiunët rus, e gjithë klass politike sot me në krye hashimin dhe isen jan spiun rus dhe ani SHQIPËTARË ...!!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari Dervishi: Në skenën e krimit u gjet radio që përdoret në hidrocentralin e Fierzës, jo radio e SHIK