Ish-presidenti kroat viziton Bunk’art 2, Stipe Mesiç: Kjo vepër që të mos harrojmë të kaluarën

Tirane - Ish presidenti kroat Stipe Mesiç po zhvillon një vizitë disa ditore në vendin tonë me ftesë të fondacionit  'Hoxha Tahsin'.

Pas një shëtitje ne sheshin Skënderbej, Mesiç u ndal për një vizitë te  Bunk’art 2, ku pa nga afër si ishin ndërtuar vendstrehimet anti-atomike në vendin tonë.

Ish-presidenti tha se "këto instalacione janë një vlerë e madhe që duhet të na ndihmojnë të mos harrojmë të kaluarën" 

Stipe Mesiç ka qenë presidenti i Kroacisë nga viti 2000 deri në 2010 dhe njihet si një i fortë pro pavarësisë së Kosovës dhe pro integrimit të Shqipërisë në BE.

S.G/B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Rrugaci: 14/11/2023 16:59

    Po per sali birishin nuk na paska thene gje, se heren e par kur erdhi na e vizitoi si mik i vjeter ....apo edhe ky nuk e gjen se ku eshte dhe ku jeton birishi I SHKRETI BIRISH NUK KA AS EDHE NJE SHPI TE VETEN DHE RIN NJE HER KE NJE SHPI DHE NJE HER ME NE NJE HOTEL

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro