Ish-sekretari i FSHF për Report Tv: Skandali me llogaritë bankare, i papranueshëm! Turp përballë UEFA-s

1637844003_Sequence03.00012120.Still039.jpg

Për ish sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Eduard Prodani skandale të tilla të Federatës Shqiptare të Futbollit, duke kaluar para në llogari të dyshimta bankare, jo vetëm janë të papranueshme por edhe dëmtojnë integritetin përballë UEFA-s.

“Nuk e kuptoj se si një institucion serioz mund ta bëjë diçka të tillë. Unë e shikoj si veprim krejt anormal. Një institucion si FSHF nuk duhet ta bëjë diçka të tillë. Sigurisht që ajo ka për detyrë t’i ndihmojë anëtarët e saj, por duhet bërë në kuadër të ligjit dhe brenda rregullave të shtetit. UEFA-s nuk i interesojnë shpallja e skandaleve të tilla ku bëhet fjalë për keqmanaxhim të fondeve sepse ka të bëjë me imazhin e një anëtari të saj, por edhe të futbollit në përgjithësi”, thotë Prodani për Report Tv.


Lajmi kryesor:

Përgënjeshtrimi (i rremë)! FSHF e mohoi, por llogaritë bankare JANË të bllokuara...Armando Duka në gjyq me Përmbaruesin, Refik Halili mbron skandalin (DOKUMENTI)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Gjarpërinjtë me kostume