Ish-shoku i skuadrës i merr vendin e punës Gennaro Gattuso-s

Ish-shoku i skuadrës i merr vendin e punës Gennaro Gattuso-s

Gennaro Gattuso

Fabio Grosso është më favorit se Gennaro Gattuso për të zëvendësuar Laurent Blanc si trajner i Olympique Lyonnais në Ligue I. Francezi u largua nga klubi me marrëveshje të përbashkët të hënën. Lyon aktualisht është në fund të Ligue 1 me vetëm një pikë nga katër ndeshje.

Siç raportohet nga L'Équipe , Gattuso është thjesht një zgjedhje e sforcuar pasi presidenti John Textor duket të marrë një vendim të shpejtë përpara ndeshjes të së dielës kundër Le Havre. Kontakti me menaxherin italian është ndërprerë gjatë 24 orëve të fundit, me Fabio Grosson që ka dalë në skenë.

Ish-mbrojtësi ka luajtur ne Lyon midis viteve 2007 dhe 2009, teksa tani është favorit për t'i "marrë vendin" Gatussos. Sezonin e kaluar, Grosso udhëhoqi Frosinone drejt titullit të Serie B, por në vend që të drejtonte skuadrën në Serie A këtë sezon, ai u largua në verë.

L'Équipe raporton se përveç Habib Beye, ka një menaxher të katërt në garë, megjithatë emri i këtij kandidati misterioz ende nuk është zbuluar. Duket se Grosso ka kaluar në "pole-position" dhe do i marrë vendin e punës ish-shokut të skuadrës te Italia.

Fabio Grosso

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol