Do garonte nën siglën e PS në Kamëz, Reme Lala tërhiqet nga kandidimi për deputete në zgjedhjet e 25 prillit

Reme Lala

Deputetja Reme Lala e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 Prillit nën siglën e PS ka dhënë dorëheqjen papritur. Lajmin e ka konfirmuar vetë deputetja në një prononcim për Report TV.

Për momentin mbeten të paqarta motivet e shkruara në letrën e dorëheqjes nga Lala dhe nuk dihet nëse bëhet fjalë për pakënaqësi në renditje në listë.

Kujtojmë se PS e kishte caktuar deputeten të garonte në zonën e Kamzës dhe Paskuqanit.

Ndërkohë priten ditët në vijim për të parë nëse Lala do të heqë dorë përfundimisht nga politika, apo është vetëm tërhequr nga gara nën siglën e PS-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Lala fitoi mandatin me PDIU-në në Dibër në zgjedhjet e kaluara, por ajo pas zgjedhjeve iu bashkua grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento

Komente

 • Baze: 07/03/2021 05:02

  Mbase nuk i ka ardhur mire Rames kesaj radhe. Heren e pare qe babi e beri deputete, i kercenonte dibranet se do ti shkonte edhe ne hell nese nuk i jepnin vota. Ta ruaje hellin per Ramen kesaj radhe.

  Përgjigju
 • besa: 06/03/2021 19:58

  Cfar mund te presesh nga nje femer me emrin RREN.....

  Përgjigju
 • Huni: 06/03/2021 19:40

  Hajde rrulete hajde prej ne cam Dibre del PS e te atit qeveri e parti leshi se deputete kjo e deputet Babi krenar per te dy Dibra ka nxjer gra e Burra kush me byth e kush me pilaf dalin deputet te P’S oms

  Përgjigju
 • Auuuuuuu: 06/03/2021 19:18

  Para nji jave gazetaret moren ne interviste nje te penduar te SPAK-ut i denuar me burg qe deshmonte se babai i kesaj vajzes ishte pergjegjes per vrasjet qe kishte bere ai i burgosuri.Dhe ky mund te jete motivi i doreheqjes se do ja kete kerkuar kryesia e PS per te evituar ndonje skandal ne prag zgjedhjesh.

  Përgjigju
 • Alfons: 06/03/2021 19:11

  Aq popull i trashe jeni qe se kuptoni kete levizje taktike te bere nga ymer lala,thjesht ai e kupton qe edi rama se fiton kete mandat (pasi eshte bere boze me ndertimet ne tirane dhe me ppp)dhe ymeri thjesht po braktis anijen qe po mbytet .

  Përgjigju
 • Tobestrafkulla: 06/03/2021 17:05

  Po ca deputete ka qen kjo! E blen per 2 lek dhe i vun shkelmin, ose i futen hajdarin. Do thot qe nuk garoj per arsye familjare. Pjeshk fyck.

  Përgjigju
 • ca baneee: 06/03/2021 16:33

  Mos humbje madhe e elektoratit te ps , tani qe iku kjo shkerdhate dibra do ngeli shume mrapa, sja nigjum zonin 4 vjet si e kishte te pakten se vetem per reklame shkojte ne parlament

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Ta bëj unë krevatin për fëmijën...', 'Mobilieri' mashtron policin brenda në komisariat