Ishte fshehur në kontejnerët me banane që kishin mbërritur nga Ekuadori, sekuestrohet 160 kg kokainë në portin e Selanikut me destinacion Shkupin

Ishte fshehur në kontejnerët me banane që kishin mbërritur nga Ekuadori, sekuestrohet 160 kg kokainë në portin e Selanikut me destinacion Shkupin

Kokaina e sekuestruar

160 kg kokainë e cila kishte mbërritur nga Ekuadori është sekuestruar në portin e Selanikut. Kokainë ishte fshehur në dy kontejnerë me banane të cilët kishin mbërritur në port para 10 ditësh.

Zbulimi i kokainës u bë nga policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane, raportojnë mediat greke.

Dy dërgesat lidhen edhe me sasinë prej 105 kg kokainë të kapur dhe sekuestruar në mes të muajit të kaluar përsëri në një ngarkesë bananesh, në të njëjtin port dhe thuhet se janë dërguar nga e njëjta kompani nga Ekuadori me destinacion të njëjtën kompani me qendër në Shkup.

Për rastin 105 kg janë arrestuar 10 persona. Nëntë nga të arrestuarit janë dërguar në burg.

Tashmë sigurimi i Selanikut pritet t'i dërgojë hetuesisë të dhënat e reja për të plotësuar dosjen e ngritur tashmë për 105 kilogramët kokainë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Policia Rrugore e Durrësit shton kontrollet, 620 shoferë të gjobitur në një javë! Ja shkeljet që kryen

Policia Rrugore e Durrësit shton kontrollet, 620 shoferë të gjobitur në një javë! Ja shkeljet që kryen