Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, Italia arreston 36-vjeçarin shqiptar! I dënuar me 2 vite për plagosje me armë

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, Italia arreston 36-vjeçarin shqiptar! I dënuar me 2 vite për plagosje me armë

Foto ilustruese

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane pasi ishte i shpallur në kërkim nga autoritetet tona pasi ishte shpallur dënuar me burgim nga gjykata jonë për plagosje me armë. Aksioni është zhvilluar paraditen e së dielës kur shqiptari është prangosur dhe më pas është marrë në pyetje nga Interforce Data Bank.

Gjatë marrjes në pyetje u zbulua se burri ishte subjekt i një denoncimi për qëllime ekstradimi për llogari të Autoritetit Gjyqësor shqiptar, për plagosje të rënda pas një përleshje me armë. Pas një dënimi të dhënë me 2 vjet, 36-vjeçari  duhet të vuajë një dënim të mbetur prej një viti, shtatë muaj e katër ditë burg. Në përfundim të hetimeve, efektivët operativë arrestuan shtetasin shqiptar dhe e lidhën me burgun lokal në dispozicion të kryetarit të Gjykatës së Apelit të Ankonës.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit