ISHTI për Report Tv: Zjarri në një depozitë me 5 mijë litra gaz, karburanti ishte i rregullt!

ISHTI për Report Tv: Zjarri në një depozitë me 5 mijë litra gaz, karburanti ishte i rregullt!

1566720986_cce20250eda84db8a72ea622f1b7a5fa.jpg

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial (ISHTI) në një prononcim për Report TV ka deklaruar se në këtë karburant është bërë një kontroll para 4 muajsh, por nuk është gjetur asnjë parregullsi. Ata theksojnë se ngjarja mund të jetë aksidentale ose për shkak të pakujdesit. Në reagimin e tyre lidhur me këtë ngjarje, ISHTI deklaron se zjarri ka rënë në një depozitë me 5 mijë litra kapacitet depozitues dhe se 30 minuta pas ngjarjes është ngritur një grup pune për të verifikuar shkaqet, por nuk është dalë ende në një përfundim konkret.


Lajmi kryesor:

Lezhë-Shpërthimi në karburant pas shkëndijës në gjenerator, 7 të plagosur, mes tyre 2 të mitur (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Ngec’ garancia sovrane për fasonët, deri tani vetëm 1 përfitues, refuzojnë bankat! Humbjet e eksportuesve më të thella me euron që bie

‘Ngec’ garancia sovrane për fasonët, deri tani vetëm 1 përfitues, refuzojnë bankat! Humbjet e eksportuesve më të thella me euron që bie