Ish-zv. Presidenti amerikan Pence vjen në Shqipëri të enjten, vizita 1 muaj pas asaj të ish-Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo

Ish-zv. Presidenti amerikan Pence vjen në Shqipëri të enjten, vizita 1 muaj pas asaj të ish-Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo

Mike Pence

Pas ish sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, një tjetër ish drejtues i lartë i Administratës Trump në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ish Zv. Presidenti Mike Pence do të vizitojë Shqipërinë. Ende nuk ka asnjë axhendë të publikuar të takimeve të tij, por vizita mund të jetë edhe në kuadër të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhenieve diplomatike Shqipëri-SHBA. 

Ish sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i njohur edhe si njeriu i afërt me Trump, ishte në vendin tonë në kuadër të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA. Pompeo tha nga Tirana se përkushtimi vijon njësoj dhe uron që miqësia të ketë edhe 100 vite të tjera.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Une: 21/06/2022 23:42

  Shume mire

  Përgjigju
 • andi: 21/06/2022 20:47

  kte e kane paguar privatisht taulantet me shoke qe te vije ketu dhe mos takoje berishen per te dhene iluzionin qe edhe trampistet nuk e duan doktorin. e verteta eshte qe zoti pence eshte si ai qeni shqiptar qe kafshoi dhe te zone. nese sot presidenti i ardhshem i shba ka nje armik te perbetuar, ky eshte mike pence shoku i edvinit dhe taos.

  Përgjigju
 • Hana: 21/06/2022 19:59

  Ka ngelur shume i mahnitur nga vizita e fundit qe ka bere ne shqiperi

  Përgjigju
 • Dritan: 21/06/2022 19:46

  Sa kenaqesi te shikosh nderkombetaret ne vendin tone

  Përgjigju
 • Andi: 21/06/2022 19:45

  Shume mire qe kemi vizita kaq te rendesishme

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Amaneti i babait për bijën e tij në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Amaneti i babait për bijën e tij në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës