ISIS kërcënon ministrin italian të
 Drejtësisë, "do të presim kokën"

ISIS kërcënon ministrin italian të<br /> Drejtësisë,
Ministri italian i Drejtësisë Andrea Orlando ka marrë një letër kërcënuese të shkruar në gjuhën arabe dhe disa plumba, të cilat dyshohet të jenë kërcënim nga Shteti Islamik.
 
Zëdhënësi i ministrit tha se në letër ishte shkruar “ISIS”, shkurtimi i Shtetit Islamik në Irak dhe Siri.
 
Letra i ka shkuar ministrit Orlando në Romë, të mërkurën sëbashku me dy plumba kallashnikov, ndërsa brenda letrës shkruhej fraza: “ Ne do të vijmë në Romë dhe do t’ju presim kokën. Zoti është i madh,”, tha zëdhënësi i Andrea Orlandos.
 
Letra dhe plumbat janë dërguar për analiza, bashkë me zarfin e adresuar ndaj  ministrit italian. Italia ka shtuar masat e sigurisë pas sulmeve terroriste të Parisit më 13 nëntor.
 
Redaksia Online
(u.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’