Islam Dudaev Kampion Europe, Shqipëria medalje ari në mundje

Islam Dudaev Kampion Europe, Shqipëria medalje ari në mundje

Islam Dudaev shpallet Kampion Europe

RUMANI - Shqipëria ka një kampion tjetër Europe në mundje. Islam Dudaev, rusi i natyralizuar si shqiptar ia ka dalë të fitojë medaljen e artë në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Bukuresht.

Në peshën deri në 65 kilogramë në stilin e lirë, Dudaev mposhti 2-1 rusin Gadzhimurad Rashidov dhe me flamurin kuqezi mbi shpinë siguron medaljen e parë të artë në këtë event për tanët.

Dje, Dudaev bëri katër fitore dhe siguroi finalen e sotme, të fituar pastër. Nesër është radha e Zelimkhan Abakarov që do përballet në finale, teksa ka siguruar medaljen e argjendtë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Qytetar Objektiv: 18/02/2024 13:50

  Vec rus nuk eshte ky robi, nuk ka rus me emrin islam, nai Azerbaixhanas, Kazakistanas, Turkmen. Qeka tradhetar i kombit te vete, pak si puna e Pirro Dhimes.

  Përgjigju
 • Mir: 17/02/2024 22:58

  Faleminderit IslamBey!Spasiba balshoi!

  Përgjigju
 • Or tej: 17/02/2024 19:36

  Keto shqipot qe na perfaqesojne neper bote si ky Islami ne mundje apo Lara ne ski a kane mesu ndonje fjale shqip or teeeejjjjj

  Përgjigju
  • P.e.m Tate: 18/02/2024 09:57

   Kan mesuar fjalën or tej

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Plani i Spalletit:​ Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

Euro 2024/ Plani i Spalletit:​ Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë