Itali, 14-vjeçarja denoncon të dashurin e saj për përdhunim: Më detyroi të kryeja marrëdhënie në rrugë! Filmoi gjithçka me celular

Itali, 14-vjeçarja denoncon të dashurin e saj për përdhunim: Më detyroi të kryeja marrëdhënie në rrugë! Filmoi gjithçka me celular

Foto ilustruese

Një 17-vjeçar akuzohet për sulm seksual, plagosje dhe përndjekje në Romë, Itali. Ai kishte rrahur një vajzë 14 vjeçe, e kishte qëlluar me celular dhe ishte përpjekur që ta pengonte për të abortuar. I riu u arrestua para disa ditësh në Romë me akuzën se kishte përdhunuar vazhdimisht të dashurën e tij 14-vjeçare, e cila mbeti shtatzënë dy herë (herën e parë abortoi).

Kanë qenë familja e vajzës që e ka denoncuar atë në polici më 30 korrik. Pas hetimit të rastit, 17-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, u arrestua se është përgjegjës për plagosje dhe përndjekje. Një tjetër akuzë me të cilën do të përballet është këmbëngulja dhe presioni ndaj 14-vjeçares për të kryer abort.

Gjykata refuzoi kërkesën për lirim ndërsa vijojnë hetimet për historinë e të rinjve dhe komunikimin e tyre në rrjete sociale. Në denoncim, e mitura tregoi marrëdhënien e saj me 17-vjeçarin, i cili nga i kujdesshëm dhe i sjellshëm u kthye në agresiv dhe të dhunshëm.

“Ai ishte xheloz dhe më detyronte të mos shkoja në shkollë, në palestër apo të kërceja. Ai më vodhi shtëpinë”, tha ajo. Vajza, e cila jeton jashtë Romës, tregon rastësisht se si shkoi fshehurazi ta takonte në disko duke përdorur autobusët e natës. Sa i përket marrëdhënieve seksuale, 14-vjeçarja rrëfeu se e  detyroi të kryente marrëdhënie edhe në rrugë.

“Në njërën prej tyre ai u përpoq të më mbyste me duart e tij rreth qafës dhe më kafshoi në fytyrë ndërsa filmonte gjithçka me celularin e tij. Dhe nuk ishte hera e parë”, tha ajo. Marrëdhënia e tyre do të ndërpritet pas abortit të parë dhe më pas do të rifillojë në mënyra të ngjashme.

Ndërsa 17-vjeçari tregon versionin e tij dhe mbrohet duke folur për një marrëdhënie me konsensus që ka ndodhur në shtëpinë e të dashurës së tij.

“Ajo kishte fjalëkalimin e profilit tim në Instagram dhe e përdorte për të fyer mamin duke thënë se isha unë. Edhe prindërit e tij më shanë se jam rumun. Unë kurrë nuk e godita apo e gërvishta”, tha ai.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Britania: Rusia ka filluar sërish sulmin me dronë të prodhuar nga Irani

Britania: Rusia ka filluar sërish sulmin me dronë të prodhuar nga Irani