Itali/ Aksident në punë, 22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata! Dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore

Itali/ Aksident në punë, 22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata! Dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore

Shërbimet e emergjencës

ITALI - Një 22-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i plagosur nga një aksident në punë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në Torino teksa i riu po punonte në një ndërtesë kur i shpërtheu granata e dorës.

Sipas mediave italiane, i riu po punonte me një lopatë duke zhvendosur disa rrënoja nga oborri i ndërtesës. Granata raportohet të ketë qenë e Luftës së Dytë Botërore, e cila u aktivizua dhe shpërtheu.

I riu shqiptar u dërgua në spital dhe ka marrë dëmtimet në këmbë, ndërsa ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Zjarrfikësit, ekipet e emergjencës, karabinierët e stacionit të San Salvario dhe prokurorja Rossella Salvati po zhvillojnë hetimet. 

A.M./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Borë e akull, i ftohti polar godet Mesdheun e Ballkanin! Stuhia ‘Barbara’ ka përfshirë një pjesë të Greqisë! Në vendet e skive bëhet thirrje për të mos u bërë sport

Borë e akull, i ftohti polar godet Mesdheun e Ballkanin! Stuhia ‘Barbara’ ka përfshirë një pjesë të Greqisë! Në vendet e skive bëhet thirrje për të mos u bërë sport