Itali, bllokohet anija tregtare shqiptare në Portin e Ravenës, kushte nën standartet e lejuara

Anija tregtare me emrin "Rafaelo", me 8 anëtarë të ekuipazhit në bord, ka qënë objekt i një sërë kontrollesh të kryera nga Roja Bregdetare e Ravenës, të cilët kishin për qëllim të verifikonin standardet e sigurisë dhe higjenës.

Gjatë kontrollit u konstatuan mangësi të shumta dhe autoritetet italiane kanë bërë bllokimin e saj.

Në anijet tregëtare mungonte sistemi i alarmit, kishte mirëmbajtje të dobët të pajisjeve të mbrojtjes nga zjarri, kushtet e jetesës dhe të punës në bord ishin jashtë standarteve si dhe parregullsi të tjera.

Kjo është anija e tretë e huaj që nga autoriteti portual I Ravenës ka marrë një urdhër administrativ ndalimi.

  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

  • Vladimir: 20/07/2019 13:58

    Kjo eshte anije mallrash. Kontrolloni "tragetet" e Vlores, apo sallat e pritjes, apo sjelljen e personelit te Brindisit, si qytetare, si gazetare, si autoritete shqiptare dhe shikoni çfare mizerabiliteti eshte. Thjesht filmoni situatat ku i strehojne pasagjeret qe paguajne shme shtrenjet biletat dhe taksat, pritjet 5-6 oreshe deri ne 4 te mengjezit, banjat cope-cope. Po ne nuk kemi as shtet, as gazetare, asgje.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja