Itali, dy turistë gjerman në pranga! Kërcejnë lakuriq sipër makinës së karabinierëve

Dy turistë gjermanë, një djalë dhe një vajzë të moshës 28 dhe 25 vjeçare u arrestuan natën e mbrëmshme në Itali, pasi janë shfaqur të zhveshur në ambiente publike.

Të dy, personat para ngjarjes aspak të zakontë kishin konsumuar lëndë narkotike.

Ata po lëviznin totalisht të zhveshur dhe pengonin trafikun në rreth rrotullim.

Pasi policia italiane është paraqitur në zonë, të rinjtë kanë hipur sipër makinës së karabinierëve duke e dëmtuar atë dhe duke u bërë agresivë.

Policia u detyruar tu hedhë spraj piperi për t’i vënë nën kontroll. 

 

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Si shpëtoi nga arrestimi, shoku im, pasi në mitingun e Fiqret Shehut, bërtiti: Rroftë Duçja…', publikohen kujtimet të gazetarit të Radio-Tiranës