Itali/ Po lëvizte me biçikletë, 40-vjeçari shqiptar i shpëton atentatit! E shkuara e errët dhe dyshimet e policisë (EMRI)

Itali/ Po lëvizte me biçikletë, 40-vjeçari shqiptar i shpëton atentatit! E shkuara e errët dhe dyshimet e policisë (EMRI)

Foto ilustruese

Një 40-vjeçar me origjinë shqiptare, Ilir Kadiu, ka qenë shënjestër e një atentati me armë zjarri në Itali. Ngjarja ndodhi gjatë natës në Acerra në komunën e Campanias.

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë drejt 40-vjeçarit shqiptar, i cili lëvizte me biçikletë. Pa atentatit Kadiu ka mbetur i plagosur, ku sipas raportimeve ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mediat në Itali raportojnë se shqiptari është i njohur për autoritetet, pasi më parë ka qenë i arrestuar si pjesë e një bande grabitësish.

Karabinierët po punojnë për rindërtimin e episodit, duke nisur nga vendi i plagosjes.

I plagosuri nuk ka dhënë shumë detaje për vendin ekzakt se ku ka ndodhur ngjarja, por thjesht ka deklaruar se ka qenë me biçikletë kur është qëlluar.

S.S/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Borrell: BE duhet të bjerë dakord për kërkesën e pauzave humanitare

Borrell: BE duhet të bjerë dakord për kërkesën e pauzave humanitare