Itali/ Adoleshenti godet me thikë pas shpine mësuesen teksa hynte në shkollë

Itali/ Adoleshenti godet me thikë pas shpine mësuesen teksa hynte në shkollë

Foto nga Vendngjarja

Një 17-vjeçar është arrestuar nga policia italiane mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00 (5 Shkurt) në qytetin e Italisë, Varese, pasi goditi me thikë pas shpine një mësuese në hyrje të shkollës.

Sipas raportimeve policore adoleshenti e kishte marrë thikën nga shtëpia, raporton La Repubblica.

Mësuesja 57-vjeçare, e cila mori tre goditje në shpinë, është dërguar në spitalin Circolo di Varese, dhe nuk ndodhet në rrezik për jetën.

Policia dhe Prokuroria për të Mitur të Milanos po hetojnë për motivin e këtij gjesti.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin