Itali/ Moti i keq në Veneto, breshëri zbardh rrugët në zonën e Vicenzës

Veriu i Italisë është përfshirë nga moti i keq! Veneto, Rovigo dhe Verona ishin provincat më të prekura nga stuhia, e cila përveç shiut, solli edhe stuhi të dendura breshëri në territorin e Veronezës së Poshtme.

Nga pamjet shihet se rrugët në  Agugliaro, në zonën e Vicenzës, janë të zbardhura nga breshëri që ra mëngjesin e së shtunës.

Autoritet bënë me dije se në 10 minuta ranë 60 milimetra shi me breshër të vogël por të vazhdueshëm. Nga reshjet e dendura të breshërit janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në bujqësi.

M.Q.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore