Itali/ Pas sherrit me një klient në lokal, shqiptari godet me shqelma dhe kafshon policin, vihet në pranga

Itali/ Pas sherrit me një klient në lokal, shqiptari godet me shqelma dhe kafshon policin, vihet në pranga

ITALI- Një shqiptar ka rënë në pranga në Itali, pasi është përfshirë në një sherr me një person tjetër në lokal dhe më pas ka sulmuar edhe policët. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme, 12 maj, në një klub “Evergreen” në rrugën Vasco de Gama.

Si ndodhi ngjarja?

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ishte në klub ndërsa fillon të debatojë me një person tjetër. Sherri ka agarvuar deri në dhunë fizike. Pasi policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, shqiptari i ka goditur me shqelma dhe ka kafshuar një prej efektivëve.

Polici është dërguar në spital në Civitanova ku ka marrë edhe ndihmën mjekësore, ndërsa policia arriti që të arrestojë shqiptarin.

Shqiptari është arrestuar për plagosje, rezistencë ndaj një zyrtari publik dhe refuzim për të dhënë informacion mbi identitetin.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • arifi: 13/05/2024 10:33

    tetanozin direkt se mund te jet i terbuar

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tekat e motit, Erseka përmbytet nga breshëri, grupet e punës nesër në terren për evidentimin e dëmeve

Tekat e motit, Erseka përmbytet nga breshëri, grupet e punës nesër në terren për evidentimin e dëmeve