Itali/ Për të shpëtuar gjumin e banorëve në Luserna, ndërhyn policia lokale, shkak zhurma e një gjeli

Itali/ Për të shpëtuar gjumin e banorëve në Luserna, ndërhyn policia lokale, shkak zhurma e një gjeli

Për të shpëtuar gjumin e banorëve të Luserna, një qytet me rreth 7 000 banorë në qytetin metropolitan të Torinos, është dashur të ndërhyjë policia lokale.

Por, nuk ishte siç ndodh shpesh, zhurma nga grupet e të rinjve që rrinë deri vonë nën dritaret e të tjerëve në mbrëmjet e verës – por më tepër, një gjel ”djallëzor” që, ndoshta pasi kishte ikur nga ndonjë shtëpi më e largët dhe tani u bë gjysmë i egër, kishte zbritur në oborrin e një zonje në qendër dhe duke krijuar një bujë të madhe, pasi netët e verës i kalonte duke kënduar nën shtëpitë e fqinjëve.

Sado të këndshëm të jenë tingujt e natyrës, gjeli kumbues që në kulmin e verës mund të nënkuptojë edhe orën 04:00 rrezikon të mos përfshihet në këtë kategori.

Prandaj, policia lokale, pasi kishte marrë një sërë ankesash nga qytetarët, është dashur të ndërhyjë për largimin e shpendit, siç e përcakton rregullorja komunale, ndonëse me disa hezitime.

Gjeli që vinte kushedi se ku, në fakt, ndalonte rregullisht në oborrin e zonjës, që sigurisht nuk mund ta mbyllte në kafaz për të parandaluar disi zakonin e tij të zhurmshëm në mes të natës.

Ndaj policia e Lusernës është kujdesur për gjelin zhurmues./ata.gov.al

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren