Itali/ Sekuestrohen 156 mijë euro në Bari, po niseshin drejt Shqipërisë, në pranga 7 persona

Paratë e sekuestruara

Një sasi prej 156 mijë eurosh janë sekuestruar në aeroportin e Barit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se sasia e parave do nisej për në Shqipëri.

Paratë janë të bllokuar nga zyrtarët e Agjencisë Doganore në Bari në bashkëpunim me Guardia di Finanza.  

Dy kosovarë, një gjerman, një shqiptare, një serb, një italian dhe një nga algjerian, ishin 7 personat të cilët ishin nisur për në Shqipëri me shumën prej 156,151 eurosh.

Këta 7 persona kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të mos u ndaluar nga policia e për të kaluar në kufi që sasi parash deri në 10 mijë euro.

  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berati me 12 raste COVID, njëri i infektuar në spital