Itali/ Shpërthimi në hidrocentral, gjenden 3 të zhdukur, shkon në 6 numri i viktimave

Numri i viktimave nga shpërthimi tragjik i dy ditëve më parë në hidrocentralin Suviana në Bolonja të Italisë është rritur.

Me gjetjen e tre trupave të zhdukur, ka shkuar në 6 bilanci i të vdekurve.

Prokuroria e cila ka hapur një hetim për katastrofë dhe vrasje nga pakujdesia, sqaroi se po hetohen kontratat mes kompanisë Enel dhe nënkontraktorëve.

Po ashtu do të vlerësohen kushtet e kompanive dhe nëse gjithçka ka qenë konform rregullave parandaluese të aksidenteve.

Të plagosur janë 4 persona.

B.K/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?