Itali/ Shqiptari i dehur tenton të arratiset, hidhet në lumë sapo sheh karabinierët

Itali/ Shqiptari i dehur tenton të arratiset, hidhet në lumë sapo sheh karabinierët

Lumi Tiber

Një shqiptar në Itali e teproi me alkoolin dhe niste të bezdiste kalimtarët. Këta të fundit njoftuan karabinierët për praninë e të riut dhe në vendngjarje mbërriti një patrullë policie. Ngjarja ndodhi në Ponte Sisto në Romë. Në përpjekje për t’u arratisur, i riu shqiptar zbriti me shpejtësi shkallët që të fshihej në një shtyllë të urës.

Por nuk zgjati shumë dhe karabinierët e panë. Sërish dontë të largohej dhe sulmoi njërin prej tyre e më pas u hodh në lumin Tiber. Me ndihmën e zjarrfikësve, karabinierët arritën ta nxirrnin nga uji dhe e dërguan në komisariat, ku do të akuzohet për dhunë dhe rezistencë ndaj një zyrtari publik.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë