Itali/ Shqiptari qëllon me armë zjarri fqinjin e tij egjiptian

Itali/ Shqiptari qëllon me armë zjarri fqinjin e tij egjiptian

Foto ilustruese

ITALI – Një 48-vjeçar shqiptar ka plagosur me armë zjarri pasditen e djeshme, fqinjin e tij egjiptian, në Vigevano Pavia, Itali.

Shqiptari u arrestua nga policia, ndërsa mediat italiane bëjnë me dije se ai kishte kërcënuar gjithashtu egjiptianin se do t’i vriste edhe familjen.

Tashmë ai ndodhet në paraburgim në Torre del Gallo në Pavia dhe është nën hetim për tentativë vrasje.

Egjiptiani ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që ka dalë nga spitali.

K.M/Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen