Itali/ Treni përplaset me kamionin, dy të vdekur dhe disa të plagosur

Itali/ Treni përplaset me kamionin, dy të vdekur dhe disa të plagosur

Pamje nga aksidenti

ITALI- Dy persona kanë ndërruar jetë nga përplasja e një treni që lidh Sibarin me Catanzaron.

 Aksidenti i frikshëm ka ndodhur në komunën Corigliano-Rossano. Pas përplasjes, si treni dhe kamioni kanë marrë flakë, duke u shkatërruar plotësisht, ndërsa raportohet për disa të plagosur.

Nga informacionet e para raportohet se kamioni, kishte ngecur në shina kur u godit nga treni që kalonte. 

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Londër/ Mbahet sot samiti i Investimeve për Ballkanin Perëndimor

Londër/ Mbahet sot samiti i Investimeve për Ballkanin Perëndimor