Itali, vdes 19 vjeçari shqiptar si pasojë e një aksidenti automobilistik (FOTO)

Humbet jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik një 19 vjeçar me origjinë nga Shqipëria, Matteo Skënderi. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Rimini Nord. 19-vjeçari nga Misano Adriatico, humbi jetën pasi makina e tij Opel Corsa u përplas me një furgon të ndaluar në korsinë e emergjencës. Në pjesën e rrugës ku ka ndodhur aksidenti po zhvilloheshin punimë dhe si pasojë e aksidentit kanë ngelur të plagosur edhe tre punëtorë të rrugës.

Ka ende detaje që duhen t'u sqaruar, por besohet se Skënderi humbi kontrollin e makinës  duke u zhvendosur në korsinë e emergjencës, por nuk dihet ende nëse kjo ndodhi për shkak se mund të ishte ndjerë keq apo të ishte shpërqendruar.

Matteo Skënderi, 19 vjeç humbi jetën menjëherë pas aksidenti duke i lënë prindërit e tij, në dhimbje të madhe. Ai ka lindur në Galipoli dhe kishte jetuar prej kohësh në Misano Adriatico ku punoi në një kompani vendase.

S.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Egbo shpallet trajneri më i mirë i vitit në Nigeri