Itali/ Vidhnin dyqane me pajisje elektronike, arrestohen 2 shqiptarët

Itali/ Vidhnin dyqane me pajisje elektronike, arrestohen 2 shqiptarët

Foto ilustruese

Dy shqiptarë, pjesë e një bande të ashtuquajtur ‘Trony’ janë arrestuar nga policia italiane pasi akuzohen se kanë vjedhur një zinxhir dyqanesh me pajisje elektronike. Vlera e sendeve të grabitura kap shifrën rreth 100 mijë euro.

Ata u arrestuan ditën e enjte (2 maj) në banesën e tyre në Soiano del Lago të cilën e përdornin si bazë logjistike, sipas një urdhri të lëshuar nga gjyqtari hetues i Mantovës.

Ndërkohë që sipas hetuesve ata ishin përgjegjës jo vetëm për vjedhjet e kryera në dyqanin elektronik në zonën e Brescias, por edhe për dyqanet në provincat Mantua dhe Vicenza.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj