Itali/ Vrau shqiptaren para shkollës së të birit, dalin fotot e autorit me thikë në dorë

Itali/ Vrau shqiptaren para shkollës së të birit, dalin fotot e autorit me thikë në dorë

Mediat italiane kanë publikuar foto të autorit 37-vjeçar, i cili vrau një ditë më parë shqiptaren Bruna Halla para shkollës së djalit. Në foto duket autori me thikë në dorë duke u larguar nga vendi i ngjarjes pasi e qëlloi disa herë shqiptaren. Halla ka lënë pas dy fëmijë, ndërsa është bër i mundur arrestimi i autorit.

“Tre imazhe tronditëse. Ai që i afrohet dhe më pas, pasi e ka goditur me thikë, ia mbath. Falë këtyre fotove, 28-vjeçari i dyshuar si autori i vrasjes së Brunilda Halla, 37-vjeçares me origjinë shqiptare, u identifikua dhe u rrëfye në kazermën e Vittoria”, shkruan Corriere Della Sera.


Lajmi kryesor:

U vra dje në Itali, 37-vjeçarja shqiptare u qëllua 7 herë me thikë, arrestohet autori! FOTOT me thikë në dorë pas ngjarjes


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit