Itali/ Vuante prej 3 vitesh nga depresioni, djali vret të ëmën e tij dhe largohet

Një krim në familje ka ndodhur mëngjesin e së premtes në Itali ku 35-vjeçari Younes El Yassire vret nënën e tij me thikë dhe largohet. Viktima Fatna Moukhrif  54 vjeç jetonte me të birin i cili kishte 3 vite që vuante nga depresioni në një shtëpi në Cambonino, në periferi verilindore të Kremones. Në apartamentin në katin e 5-stë britmat e viktimës alarmuan fqinjët të cilët menjëherë njohtuan autoritetet vendase.

Me kontrollin e autoriteteve viktima kishte një goditje fatale në qafë ndërkohë që nuk u gjend asnjë shenjë e të birit. Rrethanat e krimit janë ende të pazbuluara për autoritetet gjithashtu ka lënë në pikëpyetje banorët e tjerë të zonës ku familja El Yassire njihej shumë.

"Ata janë njerëz shumë të mirë, shumë të integruar," thonë banorët. Sipas dëshmisë së një fqinji, të mbledhur nga La Provincia di Cremona, «Younes ishte një djalë i qetë. Ai ishte gjithmonë këtu në oborr me miqtë. Para se të diagnostikohej me sëmundjen ai punonte si murator, më vonë e la. Por ajo kurrë nuk dha probleme ». Megjithatë, për tre muaj Younes kishte vendosur të ndërpriste trajtimin dhe për tre muaj ai nuk kishte marrë më ilaçet përkatëse.’, shprehen banorët.

Megjithatë, 35-vjeçari  duket se është zhdukur në ajër, por hetuesit po punojnë në rrethimin e zonës së ndjeshme të Kremones dhe ambientet përreth.

Pra, për momentin ajo që ndodhi brenda mureve të atij apartamenti mbetet një mister për shumë njerëz.

G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rusi/ Pushteti historik, cili është plani i parashikuar për të ardhmen politike të Putin?