Italia i jep 'asist' Shqipërisë, lojtari më i mirë i Spanjës mungon kundër kuqezinjve

Italia i jep 'asist' Shqipërisë, lojtari më i mirë i Spanjës mungon kundër kuqezinjve

Ekipi i Spanjës

Kombëtarja shqiptare ka marrë një lajm të mirë. Ylli i Spanjës, Rodri (Manchester City) nuk do mundet të jetë i gatshëm për iberikët të hënën, kur Spanja të ketë përballë Shqipërinë në Dusseldorf, me sfidën që vlen për raundin e tretë në Grupin B të Euro 2024.

Mesfushori Rodri këtë të enjte u ndëshkua me karton të verdhë në ndeshjen kundër Italisë. Ky ishte i verdhi i dytë për të në dy ndeshjet e grupeve të luajtura deri tani dhe sipas rregullave të UEFA-s nuk do jetë në ndeshjen e radhës. Rodri është ndër lojtarët më të mirë në rolin e tij, teksa ka qenë edhe në formacionin e vitit të UEFA.

Të hënë në 21:00 luhet Shqipëri - Spanjë në Dusseldorf.

Rodry

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat