Italia niset drejt Gjermanisë, në Euro 2024 e pret Shqipëria

Italia niset drejt Gjermanisë, në Euro 2024 e pret Shqipëria

Kombëtarja italiane niset në Gjermani

Nis misioni i Italisë në Euro 2024. Pak minuta më parë të kaltrit u nisën drejt aeroportit të Dortmundit. Më pas ata do të udhëtojnë drejt Iserlohn, shtëpia bazë e ekipit të trajnerit Spalletti.

Kampionët në fuqi të Evropës do e bëjnë debutimin pikërisht kundër Shqipërisë në stadiumin "Iduna Park" në Dortmund, me ndeshjen që pritet me emocion të shtunën e 15 qershorit në orën 21:00.

Kuqezinjtë e Sylvinhos ishin të parët që mbërritën në Gjermani, teksa ngadalë të gjithë ekipet e tjera do zbarkojnë në vendin organizator dhe në kampet bazë të zgjedhura.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci