Italia shënon rastin e parë me variantin e ri të COVID-19

Italia shënon rastin e parë me variantin e ri të COVID-19

Foto ilustruese

Italia ka shënuar rastin e parë me variantin e koronavirusit të ri që është shfaqur për herë të parë në Britaninë e Madhe. Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të ministrisë së Shëndetësisë, raportojnë mediat italiane. Pacienti ishte kthyer në Fiumicino pas një fluturimi nga Mbretëria e Bashkuar.


Lajmi kryesor:

Varianti i ri i COVID krijon frikë në Evropë/ Italia, Holanda, Belgjika, Gjermania dhe Austria ndalojnë fluturimet me Britaninë e Madhe! Gati dhe Franca


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë