Italia sjell kërkesën për ekstradimin e Sokol Taçe, të dënuar për dy vrasje në Bergamo

Italia sjell kërkesën për ekstradimin e Sokol Taçe, të dënuar për dy vrasje në Bergamo

1581593693_policiadurres1.jpg
Autoritet Italiane, kanë sjellë kërkesën për ekstradimin nga Shqipëria në Drejtim të Italisë, të personit Sokol Taçe ose Veap Dehari, i arrestuar  në Itali. Kërkesa e ministrisë së Drejtësisë Italiane po gjykohet në gjykatën e Durrësit, ku Sokol Taçe, pritet të ekstradohet në Itali, ku është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Astrit dhe Flamur Kolaveri në Osio Soto të Bergamos në Itali. Këtë krim të rëndë Taçe sipas hetuesve italiane ka kryer me një personash tjetër emigrant shqiptar, i cili quhet Almir Haruni. / Nga gazetari i Shqiptarja.com  Elton Qyno/


Lajmi kryesor:

Ligji Anti-Mafia, SPAK sekuestron pasuritë e Bledar Seferit dhe bashkëpunëtorit të tij italian/ LISTA


  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimi Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimi Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar