'Italinë dhe Kroacinë i njohim', Alvaro Morata: Shqipëria ka lojtarë me cilësi

'Italinë dhe Kroacinë i njohim', Alvaro Morata: Shqipëria ka lojtarë me cilësi

Alvaro Morata

Alvaro Morata, sulmuesi i Spanjës ka komentuar Grupin B të Euro 2024. "Furia e Kuqe" do jetë rivale me Shqipërinë, Italinë dhe Kroacinë. Sulmuesi i Atletico Madrid ka thënë se nuk duhet anashkaluar Shqipëria, pasi kanë lojtarë me cilësi.

"Duam të shkruajmë historinë. Ne kemi fituar 3 Europiane, po aq sa Gjermania, ndërkohë që asnjë skuadër nuk ka arritur ta fitojë 4 herë. Kështu që jemi të karikuar në maksimum dhe kemi një dëshirë të madhe për të punuar e bërë mirë në Gjermani.

Nuk jemi favoritë, pasi ka skuadra të tjera spektakolare. Por të tillë ishim edhe Europianin e kaluar. Dhe u eliminuam në gjysmëfinale ndaj Italisë me penallti.

Jemi në gjendje të përballemi me çdo kundërshtar. Italinë dhe Kroacinë i njohim mirë, pasi jemi përballur me ta në Nations League. Janë Kombëtare me lojtarë konkurrues, cilësi që i kanë edhe shqiptarët. Duhet t’i bëjmë të vuajnë kundërshtarët tanë duke qarkulluar ne topin”, deklaroi Morata.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Jakin Marena: Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, e 'rruspat' e SPAK në Lalz

Jakin Marena: Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, e 'rruspat' e SPAK në Lalz