Itali/Shoku i doli garant që do e merrte në shtëpi, por u 'zhduk'...43-vjeçari shqiptar kthehet me dëshirë në burg

Shqiptari Ermal Cenaj

ITALI- Një rast i pazakontë është regjistruar me një shqiptar në Itali. Ermal Cenaj la burgun në datën 23 dhjetor, por u rikthye sërish aty? Arsyeja? Sepse shoku që i kishte dalë garant që do e priste, por nuk rezultoi kështu për pasojë ai i kthye në qeli ku dhe festoi Krishtlindjen. 

Autoritetet vendosën që masa kundër 43-vjeçarit të konvertohej nga arrest në shtëpi, në arrest me burg. Ky vendim është marrë nga Gjykata e Lecces. 

Mediat në Itali raportojnë se shqiptari kishte deklaruar në gjykatë se ai do të strehohej tek një miku i tij, por ky i fundit u zhduk dhe as karabinierët nuk e gjetën se ku ai jetonte.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlora: 27/12/2020 18:37

  Ky qenka mik per kok.. ky miku edhe te vdesesh nuk te vin fare..hajde mik hajde

  Përgjigju
  • Tiku eeeee: 27/12/2020 23:40

   Hahaahah fix lale... A po mos paç hall thuaj se mia te ketille ka kudo... Sa her ma kan fikur tel edhe do e fikin... Por varet edhe miku si I ka pasur hallet...

  • Tobestrafkulla: 27/12/2020 19:11

   Nuk esht as i pari as i fundit! Legena ka me shumic.Do kishe me teper burrni ti thonte qe nuk te mbaj dot.

 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?