Iu bë antenat me tritol, Preng Gjini dërgohet në Turqi për operacion, rrezikon të humbasë shikimin

Iu bë antenat me tritol, Preng Gjini dërgohet në Turqi për operacion, rrezikon të humbasë shikimin

Preng Gjini në spital

Burime për Report Tv raportojnë se Preng Gjini i cili ra pre e një atentati me tritol në Tiranë, është larguar drejt Turqisë për t'iu nënshtruar një operacioni në sy për shkak se rrezikon të humbas shikimin. Gjini mbeti i plagosur në  një atentat me tritol në makinë e tij gjatë kohës që ishte në lëvizje në urën e Selitës në Tiranë.

Ai u shtrua te Spitali i Traumës në Tiranë, ku iu nënshtruar disa operacioneve në bark, në sy si dhe mori dëmtime në krahun e majtë. Për shkaka të shpërthimit ai rrezikonte humbje të shikimit, dhe për këtë ai është dërguar për kurim drejt Turqisë.

50-vjeçarit Preng Gjinit iu bë atentat urën e Selitës, ku makinës me të cilën udhëtonte i ishte vendosur një sasi tritoli 400 gram C4 në pjesën e përparme të makinës dhe shpërthimi është kontrolluar nga një telekomandë në distancë ndërsa ai ishte duke udhëtuar. Atentati mendohet se lidhet me sagën e hakmarrjeve mes dy fiseve Gjini dhe Reçi në Rrëshen, por në deklaratën e bërë nga vetë Gjini dhe dhe vëllezërve Reçi, e mohojnë pistën ne hakmarrjes.


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/Shpërthimi me tritol në makinën e Preng Gjinit! Zbardhet rrëfimi i 5 vëllezërve Reçi: Nuk kemi hasmëri, të hetohen vrasjet e dy vëllezërve


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth