Iu bë atentat/ Myslim Lika me precedentë penalë, sapo kishte dalë nga burgu, i biri i përfshirë në vrasje dhe plagosje

Pamje prane vendit ku eshte qelluar

Myslim Lika i qëlluar me 3 plumba në Mamurras rezulton të jetë një person më precedentë penalë, madje sapo kishte dalë nga burgu.

Ndërsa djali i tij Ilir Xhepaj (Lika) i cili është bashkëpunëtori i Eduart Lamaj në vrasjen e dy biznesmeneve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika, perveç përfshirjes në krimin e dyfishtë rezulton të ketë bërë dhe një plagosje ne Laç.

Rezulton se në 15 maj 2020, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të 33-vjeçarit Zef Marku, por pa mundur ta ekzekutojë atë.


Lajmi kryesor:

I dënuar me 25 vite burg për vrasje, i bëhet atentat 60-vjeçarit në Mamurras, djali i tij bashkëpunëtor në ekzekutimin e biznesmenëve në Laç! Qëllohet me 3 plumba pas varrimit të së motrës


  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

Dy shqiptarë qëllohen me armë zjarri në Greqi, dërgohen në spital! Dyshohet për larje hesapesh, njollat e gjakut ende në lokal (FOTO)