Iu dhanë 4 doza të vaksinës anti-COVID, studentja italiane e dehidratuar, duhet të pijë 7 litra ujë në ditë!

Virginia, studentja të cilës iu dhanë gabimisht 4 doza të vaksinës që Pfizer në një injeksion të vetëm, është e detyruar të pijë 7 litra ujë në ditë por është sërish e dehidratuar.

Studentja 23-vjeçare e universiteti në Psikologjinë Klinike në Universitetin e Pizës dhe tani duke ndjekur masterin, u trajtua privatisht nga Profesor Fabrizio Pregliasco, një nga profesorët më të nderuar dhe të famshëm në Itali.  Lajmi u konfirmua për Corriere della Sera nga nëna e Virxhinias. Analizat e reja iu bënë studentes këtë mëngjes dhe rezultatet e tyre mund të jepnin informacione të rëndësishme për situatën. Në këto raste, virologët deklarojnë se mbidoza e vaksinës mund të ketë anuluar prodhimin e antitrupave dhe për këtë arsye vaksinimi duhet të përsëritet.Të resë u mendua fillimisht se iu administruan 6 doza por më vonë rezultoi të ishin katër  dhe e gjitha kishte ndodhur për shkak të një gabimi njerëzor. Në dëshminë e infermieres theksohet se ajo kishte mbushur shiringën e bindur se tretësira ishte holluar më parë.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë