POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Iu gjetën 20 kg kanabis, kapet banda e shqiptarëve që tregtonin drogë në Athinë

Droga dhe sendet e sekuestruara nga policia

Policia greke e rajonit të Atikës ka shkatërruar një organizatë kriminale që trafikonte dhe tregtonte drogë. 3  shqiptarë u arrestuan dje në Athinë dhe Koridhalos. Ata i përkisnin moshave  18, 33 dhe 43 vjeç, anëtarë të së njëjtës bandë. Po ashtu, dy persona të tjerë janë shpallur në kërkim.

Atyre iu gjetën 20 kg kanabis, tre peshore precize, 250 euro, tetë telefona celularë dhe 13 çelësa shtëpie. Ndërsa të arrestuarit janë dërguar sot në Zyrën e Prokurorit Publik të Athinës.

( Droga dhe sendet e sekuestruara nga policia )

Komento