Iu gjetën 44 750 euro të padeklaruara në çantë teksa kalonte kufirin në Kakavijë, në hetim 54-vjeçari

Iu gjetën 44 750 euro të padeklaruara në çantë teksa kalonte kufirin në Kakavijë, në hetim 54-vjeçari

44 750 euro të padeklaruara qe u sekuestruan nga policia

Një 54-vjeçar u ndalua nga policia kufitare në Kakavijë pasi po udhëtonte në drejtim të Greqisë me 44 750 euro të padeklaruara me vete. Paratë e gjetura u sekuestruan nga policia.

Nga kontrollet e ushtruara në pikën kufitare të Kakavijës ka rezultuar se Dh. P., 54 vjeç, banues në fshatin Dhuvjan, Gjirokastrës po udhëtonte në drejtim të Greqisë, kur u ndalua për kontroll në kufi të daljes nga Shqipëria. 

Në çantë kishte një shumë të konsiderueshme parash të padeklaruara sipas përcaktimeve ligjore.

Për këtë arsye ai u ndalua nga policia, e cila sekuestroi 44 750 eurot nën cilësinë e provës materiale.

54-vjeçari do të hetohet në gjendje të lirë për veprat penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë" dhe "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale".

 

 

K.T./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Koleksioni 'Vasil Koçi',  833 fotografi me imazhe të artistëve dhe veprave të realizmit socialist

Koleksioni 'Vasil Koçi',  833 fotografi me imazhe të artistëve dhe veprave të realizmit socialist